مجله مستربوک

بردگیم چیست؟

بازی های رومیزی که نیاز به دور هم نشستن داشته و تأثیر مستقیم بر روی روابط عمومی افراد می ‌گذارد، را بردگیم می ‌گویند. در حال حاضر در تنوع بسیار زیادی برای همه گروه‌ های سنی طراحی و تولید می شود در مجموعه مستربوک می توانید بهترین بردگیم ها را از لحاظ کیفیت و جدیدترین بازی ها را تهیه کنید.

بردگیم چیست؟

قبل از اینکه به طور دقیق بفهمیم بردگیم چیست؟ خوب است که خاطرات گذشته خود را مرور کنید به راحتی به مفهوم بردگیم پی می برید. بازی هایی که برای انجام دادن آنها نیاز بود افراد در کنار یکدیگر نشسته و با همفکری هم بازی می کردند، در گذشته تمام اوقات فراغت اعضای خانواده در کنار یکدیگر سپری می شد. اما رفته ‌رفته بازی های کامپیوتری و گوشی های موبایل جایگزین این دورهمی ها شده است.  اما در حال حاضر با تمرکز ویژه برخی از مراکز بر روی فروش بردگیم، خانواده ها به شکل ویژه تری به دنبال تهیه این محصولات هستند، تا بتوانند در اوقات فراغت اعضای خانواده را در کنار یکدیگر جمع کنند. برای اینکه به شکل واضح متوجه شوید که board game چیست؟ با یک مثال ساده آن را توضیح می دهیم، حتما همه شما تا به حال بازی شطرنج را از نزدیک دیده اید که دو نفر روبروی یکدیگر نشسته و این بازی را انجام می دهند. شطرنج یکی از بردگیم های ساده است، اما در حال حاضر انواع بردگیم های ایرانی و خارجی جذاب و شگفت انگیز تولید شده‌اند.

بردگیم خارجی چیست؟

انتخاب بازی بردگیم چگونه است؟

در هنگام مراجعه به فروشگاه لوازم تحریر مستر بوک با تنوع بالایی از بردگیم مواجه می شوید که ممکن است شما را در انتخاب یک نمونه مناسب و کاربردی سردرگم کند. برای اینکه بدانید بازی های بردگیم چیست و چگونه می توانید بهترین را انتخاب کنید؟ نیاز است که دسته بندی های بردگیم را بشناسید.

با شناخت دسته بندی های متعدد این محصول به راحتی می توانید اقدام به انتخاب بازی بردگیم نمایید، تا تمامی اعضای خانواده از آن رضایت به دست آورند. در این بخش به چند دسته بندی اصلی بازی های بردگیم می پردازیم:

بردگیم های خانوادگی

بردگیم های خانوادگی معمولاً قوانین پیچیده ای ندارند و جوری طراحی شده اند که همه افراد با هر سن و سالی بتوانند از بازی کردن لذت ببرند. در واقع این بازی ها نه بر پایه شانس و نه برپایه استراتژیک کامل طراحی شده‌اند بلکه هر دو وجه بازی رعایت شده است.

بردگیم های استراتژیک

تمامی بازی های بردگیم بر اساس استراتژی طراحی شده اند، اما در بردگیم های استراتژیک مقدار بیشتری لحاظ شده و ممکن است بازی کردن تا رسیدن به نتیجه نهایی طولانی تر و پیچیده تر باشد. در حال حاضر در مراکز فروش بردگیم خارجی نمونه های استراتژیک زیادی ارائه می گردد که متناسب با توانایی های فردی خود و اعضای خانواده می توانید این بازی ها را تهیه کنید.

بردگیم های پارتی گیم

این بردگیم ها با هدف ایجاد شادی و لذت بیشتر طراحی شده اند و تعداد افرادی که می توانند در بازی شرکت کنند زیاد است.

بردگیم های انتزاعی

در بردگیم های انتزاعی جایی برای قصه و داستان نیست و فقط برای بهتر بازی کردن باید فکر کنید و البته در این بازی شانس تأثیر زیادی ندارد. تقریباً مانند یک میدان جنگ است که باید با استراتژی، نظم و برنامه ریزی و خواندن ذهن حریف بتوانید حرکات بعدی را حدس بزنید، تا در نهایت برنده بازی شوید. با مراجعه به مراکز فروش بردگیم ایرانی نمونه های متعددی از این بازی ‌ها را مشاهده می ‌کنید که می توانید برای سرگرمی خود و خانواده آن را تهیه کنید.

بازی های تعاملی

در بازی های تعاملی قرار به برد و باخت یک گروه نیست؛ بلکه بازی یک هدف مشخص دارد و باید همه اعضا دست به دست یکدیگر داده تا به نتیجه برسند. این مدل از بازی ها شباهت زیادی به بازی مافیا دارد.

بردگیم آموزشی

بردگیم آموزشی بیشتر برای کودکان طراحی شده است و افراد باید ابتدا بازی را آموزش ببینند، تا بتوانند به کودک نیز یاد بدهند. در حال حاضر لیست ارزشمندی از بازی های آموزشی در فروشگاه لوازم تحریر مستربوک ارائه می گردد که می توانید بهترین بردگیم ها را از آن تهیه کنید.

مشهورترین بردگیم ها کدامند؟

بعد از اینکه متوجه شدید بازی رومیزی چیست؟ ممکن است تمایل داشته باشید که معروف‌ترین بردگیم ها را نیز بشناسید. زیرا بازی کردن با بردگیم هایی که افراد بیشتری به آن علاقه دارند جذابیت بازی را افزایش می دهد.

مشهورترین بردگیم ها

در حال حاضر در بازارهای حضوری و یا وب سایت های آنلاین، فروش بردگیم های معروف از استقبال بالایی برخوردارند و روزانه تعداد زیادی از این بازی ها مورد خرید و فروش قرار می گیرند. برای آشنایی هرچه بیشتر شما در ادامه به معرفی مشهورترین بردگیم ها در بازار می پردازیم:

بازی آزول

این بازی ریشه در تاریخ داشته و مربوط به زمانی است که اعراب به اروپا رفته و هنر خود را که شامل کاشی کاری های خاص و زیبا بود در آنجا به یادگار گذاشتند. در این بازی، بازیکنان کاشی های زیبا را به دست آورده و در صفحه بازی خود قرار می دهند و چیدن کاشی ها به زیباترین حالت ممکن موجب کسب امتیاز می شود و معمولاً این بازی دو نفره تا چهار نفره است.

بازی شب مافیا

در این بازی افراد به دو دسته شهروند و مافیا تقسیم بندی می شوند و گروه مافیا همدیگر را می شناسند، ولی گروه شهروند هیچکدام از اعضا را نمی شناسند. باید با پیدا کردن و حذف مافیا امنیت شهر را برقرار کنید. حداقل باید پنج نفر در بازی حضور داشته باشند و به دلیل پیچیدگی برای گروه سنی بالای ۱۴ سال مناسب است.

بازی شطرنج

شطرنج که نوعی ورزش هم شناخته می‌شود و از مشهورترین بردگیم ها است که معمولاً به صورت دونفره و جدیداً به صورت سه نفره هم می توان آن را بازی کرد.

بازی مونوپولی

بازی مونوپولی که در داخل ایران به بازی روپولی هم شناخته می ‌شود، جزء بازی های اقتصادی و استراتژیک است. با استفاده از چندین کارت و مهره به همراه سه تاس و یک صفحه بازی بین ۲ تا ۸ نفر می توانند با آن بازی کنند. از آنجا که این بازی بر پایه معاملات و خرید و فروش است، برای نوجوانان مناسب است؛چرا که درس های خوبی از این بازی دریافت می کنند. در واقع اگر به دنبال بهترین بردگیم ها هستید باید با توجه به رنج سنی افراد اقدام کنید.

بردگیم باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

پس از اینکه دریافتید بردگیم چیست باید تصمیم بگیرید که برای پر کردن اوقات فراغت خود در کنار اعضای خانواده و دور شدن از فضای مجازی بردگیم تهیه کنید. در این شرایط بهتر است تحقیقات کاملی در مورد انواع بردگیم و ویژگی های آنها داشته باشید.در هنگام خرید اگر پاسخ مناسبی برای این سوال که بوردگیم باکیفیت چه ویژگی هایی دارد، پیدا کنید در نهایت می توانید از بازی های خریداری شده لذت کافی را برده و تا مدت های طولانی از آنها استفاده نمایید.  برای اینکه بتوانید بهترین بردگیم ها را برای هر فرد و به طور کلی خانواده تهیه کنید، برخی از ویژگی های خاص بردگیم ها را مورد بررسی قرار بدهید که شامل موارد ذیل است:

بردگیم های جذاب

جنس بردگیم

بردگیم ها در مدل های مختلفی طراحی می شوند که باید به جنس و کیفیت تمامی قطعات و متریال از جمله مهره ها، تاس ‌ها، کارت ها، صفحه بازی دقت شود، تا از کیفیت خوبی برخوردار باشند.

جنس جعبه بردگیم

بردگیم بازی هایی است که به صورت مداوم کاربرد ندارد، پس باید یک جعبه مرغوب و با کیفیت داشته باشند، تا در مواقع لزوم بتواند از قطعات بازی نگهداری کنید.

 نداشتن خطر برای افراد

معمولاً بردگیم ها قطعات ریزی دارند که باید متناسب با گروه سنی افراد این بازی ها را انتخاب کنید، تا کودکان نتوانند قطعات ریز و کوچک را ببلعند و خطرات جانی برای آنها به وجود نیاید.

مشخص بودن طرح ها و نوشته ها

باید بر روی تمامی قطعات بردگیم اطلاعات لازم و کاربردی با وضوح بالایی قرار گرفته باشند، تا بدون فشار آوردن به چشم بتوانید آنها را مشاهده کنید.

با بردگیم چطور باید بازی کنم؟

پس از اینکه دریافت بردگیم چیست و اقدام به تهیه آن کردید، ممکن است سوالات بیشتری برایتان ایجاد شود که یکی از مهمترین آنها این است که با بردگیم چطور باید بازی کنم؟ دادن پاسخ مناسب به این سوال کمک می‌ کند تا تمام لحظات خود را در هنگام بازی کردن به بهترین شکل سپری کنید.  در هنگام انتخاب بازی توجه کردن به چند نکته مهم به شما کمک می ‌کند تا نحوه بازی کردن را هم فرا بگیرید. برای این سوال مهم که با بردگیم چطور باید بازی کنم؟ هم پاسخ خوبی پیدا کنید. در ادامه به چند مورد از این نکات می پردازیم:

سبک بازی

بردگیم ها با سبک های متفاوتی طراحی شده اند که باید متناسب با افرادی که قرار است از بازی استفاده کنند، این سبک ها را انتخاب کنید.

تعداد نفرات

هر بردگیم برای تعداد خاصی از بازیکن طراحی شده است؛ پس قبل از اقدام به خرید به این موضوع هم توجه داشته باشید که اگر یک خانواده پرجمعیت هستید به سراغ بردگیم های تعداد بالا بروید.

درجه سختی بردگیم

درجه سختی بازی بردگیم بسته به سن و سال افرادی که قرار است در بازی شرکت کنند انتخاب می شود.

تاثیر شانس در بردگیم

برخی از بردگیم ها بر اساس شانس طراحی شده اند و برخی دیگر بر اساس استراتژی و تفکر زیاد می باشند، متناسب با روحیات خود اقدام به تهیه این بازی ها کنید. پس از مشخص کردن تمامی موارد می توانید صفحه بردگیم را بر روی میز یا بر روی زمین پهن کرده و تمام افراد دور آن بنشینند تا بازی شروع شده و با عبور از چالش های مختلف به نتیجه نهایی برسد. بهتر است با دریافت آموزش بازی بردگیم در هنگام خرید این محصول، اطلاعات خود را تکمیل تر کنید تا به بهترین شکل ممکن است بتوانید به سایر اعضا که قرار است با شما هم بازی شوند نیز این آموزش ها را بدهید.

چطور بردگیم جذاب بخرم؟

بردگیم ها بازی هایی هستند که بسیار جذاب و هیجان انگیز بوده و بر اساس سبک بازی افراد را وادار به تفکر و یا شور و هیجان زیاد می کنند. بسیاری از افراد تمایل دارند تا بردگیمی جذاب و متفاوت تهیه کرده، تا بتوانند اوقات فراغت خود را به شکل بهتری سپری کنند.در صورتی که شما هم به دنبال یافتن پاسخ این سوال که چطور بردگیم جذاب بخرم؟ هستید بهتر است بدانید که در هنگام خرید نکات زیادی وجود دارد که توجه کردن به آنها موجب می شود تا در نهایت از انتخاب خود رضایت کافی را به دست آورید.  برای اینکه یک بازی جذاب بخرید ابتدا باید هدف خود را از بازی مشخص کنید که به دنبال بازی های استراتژیک، بازی های تعاملی، بازی های جنگی، بازی های شانسی و موارد مختلف دیگر هستید. همچنین با تحقیق و بررسی از افرادی که قبلاً بازی ‌ها را انجام داده اند، یا از فروشندگان متخصص می توانید ویژگی های هر بازی را جویا شده و متناسب با روحیات خود بازی ها را انتخاب کنید.  در مجموعه مستربوک کارشناسان متخصصی حضور دارند که از اقصی نقاط کشور به راحتی می توانید با آنها ارتباط گرفته و هرگونه ابهام و مشکل را برطرف کنید.

سوالات متداول

راهنمای خرید یک بازی رومیزی چیست؟

در فرایند خرید یک بازی رومیزی باید به چند مرحله مهم از جمله خود شناسی، تحقیقات محلی، مشاهده میدانی و بررسی رقبا اشاره کرد که در نهایت یک خرید مناسب انجام می شود.

در هنگام خرید بردگیم چه نکاتی باید مد نظر قرار بگیرد؟

توجه کردن به سن افراد، سبک بازی، درجه سختی، مدت زمان بازی و هزینه ای که قرار است برای آن صرف شود اهمیت دارد.

چرا بازی های بردگیم را باید به بازی‌ های ویدئویی ترجیح داد؟

دلایل زیادی برای این کار وجود دارد؛ اما مهمترین آنها ارتباط اجتماعی و چهره به چهره با افراد و جلوگیری از آسیب به چشم ها، دست و ستون فقرات در بازی‌های ویدئویی است.

آیا بازی رومیزی با بازی فکری متفاوت است؟

خیر؛ بردگیم و بازی فکری دو کلمه معادل یکدیگر هستند.

آیا بازی های رومیزی دونفره داریم؟

بله؛ بازی های رومیزی دو نفره به تعداد زیادی وجود دارند که از مشهورترین آنها می توان به بازی شطرنج، بازی عجایب هفتگانه دوئل اشاره کرد.

امتیاز شما

2 دیدگاه در “بردگیم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *