مجله مستربوک

ماگ برقی چیست؟

ماگ برقی به گونه ای طراحی شده که در برابر شوک حرارتی مقاوم بوده و با داشتن یک هیتر استاندارد دمای نوشیدنی را تا زمان استفاده حفظ می کند. برای خرید یک ماگ برقی زیبا و با کیفیت بالا مجموعه مستربوک انتخاب مناسبی است؛ چرا که تنوع بالایی از این محصول را ارائه می دهد.

ماگ برقی چیست؟

ماگ برقی یک محصول جدید و خاص بوده که برای دوستداران نوشیدنی های گرم جالب است. قبل از اینکه بررسی کنیم ماگ برقی چیست؟ ابتدا باید بگوییم ماگ چیست؟ لیوان های بزرگ از جنس سرامیک، شیشه و استیل گفته می شود که برای انواع نوشیدنی های گرم مانند قهوه، دمنوش و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

ماگ برقی چیست؟ ماگ برقی یک محصول جدید و کاربردی است که برای نوشیدن چای و قهوه همیشه گرم مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا یک هیتر برقی داشته که دمای دمنوش را حفظ کرده و تا ۵۵ درجه سانتیگراد نگه می دارد.ممکن است تصور کنید که ماگ مسافرتی همان ماگ برقی است؛ اما در واقعیت اینگونه نبوده و ماگ مسافرتی یا ماگ فلاسکی که ممکن است با نام تراول ماگ نیز آن را در بازار مشاهده کنید، بدنه کاملا عایق داشته که از هدر رفت حرارت و دما جلوگیری می کند. اما ماگ برقی با کمک انرژی برق و سیستم هیتر دما را حفظ می کند.

ماگ برقی

بررسی لیوان ماگ برقی

در سال های اخیر که خرید ماگ مورد استقبال بیشتری قرار گرفته، تنوع بالایی از این محصول هم در بازار ارائه می گردد. ممکن است برخی از نمونه های جدید را در بازار مشاهده کنید که به درستی نحوه کارکرد آنها را نمی دانید.  در فروشگاه های تخصصی عرضه ماگ مانند مجموعه مستربوک تنوع بالایی از این محصول از لحاظ کارکرد و شکل ظاهری ارائه می گردد. در هنگام خرید از این فروشگاه ممکن است برایتان سوال ایجاد شود که لیوان ماگ برقی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم لیوان ماگ های برقی که برای حفظ دما بر روی یک هیتر قرار می گیرد، برای مصرف انواع دمنوش، قهوه، چای و سایر نوشیدنی های دیگر کاربرد دارد. در شکل و فرم های متنوع از لحاظ نوع متریال ساخته شده اند که دو نمونه پرطرفدار ماگ برقی از جنس سرامیک و شیشه می باشد.

قطعات ماگ برقی شامل موارد ذیل است:

  • یک پایه حرارتی برای پخش حرارت به طور منظم
  • یک ماگ از جنس شیشه یا سرامیک
  • یک قاشق برای هم زدن نوشیدنی
  • درب برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و از دست دادن حرارت

ماگ هیتردار برقی چگونه کار می کند؟

در صورتی که برایتان سوال به وجود می ‌آید که ماگ هیتردار برقی چیست؟ و چگونه کار می کند؟ در ادامه به نحوه کارکرد آن می پردازیم. ماگ هیتردار معمولاً برای نوشیدنی های گرم طراحی شده اما از ماگ به تنهایی هم می توانید استفاده کنید. نحوه کارکرد ماگ برقی بسیار ساده بوده و فقط کافیست که آن را به برق متصل کنید، حرارت در سطح هیتر به گونه ‌ای پخش می ‌شود که به همه قسمت های ماگ حرارت یک اندازه انتقال پیدا می کند. زمانی که دستگاه روشن است، دمای مایعات داخل ماگ بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد باقی می ماند.

استفاده کردن از این ماگ برای افرادی مناسب است که ترجیح می دهند یک نوشیدنی گرم را به مرور زمان نوش جان کنند. همچنین برای افرادی که در طی روز کارهای زیادی دارند و ممکن است فراموش کنند که نوشیدنی خود را به موقع میل کنند می تواند حرارت را حفظ کند. نکته مهم در هنگام خرید ماگ برقی این است که، از این ماگ و هیتر آن نباید توقع دمای جوش داشت، بلکه فقط برای گرم نگه داشتن نوشیدنی طراحی شده است. به دلیل داشتن جنس مناسب لیوان با قرار گرفتن بر روی هیتر حرارت به آرامی به آن انتقال پیدا می کند.

ماگ حرارتی

ماگ برقی از کجا بخریم؟

پس از اینکه دریافتید ماگ برقی چیست؟ این سوال ایجاد شود که ماگ برقی از کجا بخریم؟ چرا که یک محصول پرطرفدار در بازار ممکن است نمونه های تقلبی از آن هم وجود داشته باشد. انتخاب مراکز عرضه و فروش معتبر که در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت دارند، موجب می ‌شود تا از خرید ماگ برقی و سایر ماگ های دیگر رضایت کافی داشته باشید. مستر بوک یکی از این مراکز تخصصی است که برندهای مرغوب و با کیفیت بالای ماگ برقی و ماگ حرارتی را ارائه می دهد. ویژگی خاص این مجموعه عرضه قیمت های مناسب و مقرون به صرفه به دلیل حذف واسطه ها است.

سوالات متداول

ماگ برقی برای چه افرادی مناسب است؟

ماگ برقی برای کارمندان، بانوان خانه دار، دانشجویان و تمام افرادی که تمایل دارند نوشیدنی خود را گرم میل می کنند، کاربرد دارد.

برق مورد نیاز ماگ برقی چگونه تأمین می شود؟

این ماگ به راحتی با برق ۲۲۰ ولت خانگی کار می کند و نیازی به استفاده از باتری نیست.

جنس بدنه ماگ هیتردار از چیست؟

جنس بدنه ماگ هیتردار از سرامیک و همچنین پیرکس است.

آیا ماگ حرارتی با ماگ برقی یکسان است؟

ماگ حرارتی در اثر دما شکل ظاهری آن تغییر پیدا می ‌کند، اما ماگ برقی حرارت نوشیدنی را حفظ می کند؛ این دو ماگ با یکدیگر یکسان نیست.

قیمت ماگ هیتر دار چگونه است؟

قیمت ماگ هیتردار با توجه به کیفیت هیتر و همچنین جنس ماگ مشخص می شود.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *