مجله مستربوک

تراول ماگ چیست

لیوان های عایق بندی شده ای که مانع تغییر دمای نوشیدنی می شوند و به یکی از ابزارهای ضروری برای سفر تبدیل شده ‌اند، تراول ماگ می گویند. در حال حاضر انواع ماگ فلاسکی در مجموعه مستر بوک ارائه می گردد که با مناسب ترین قیمت می توانید این محصول کاربردی را تهیه کنید.

تراول ماگ چیست؟

بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا در حین سفر نوشیدنی های گرم مانند قهوه چای و شکلات داغ استفاده کنند. در چنین شرایطی است که تراول ماگ کاربرد پیدا می کند. اگر برای شما هم سوال است که تراول ماگ چیست؟ باید بگوییم که لیوان هایی با بدنه عایق بندی شده که این عایق مانع تغییر دمای نوشیدنی ها می شود، را تراول ماگ می گویند.در هنگام خرید ماگ با محصولات مختلفی روبرو می شوید که ممکن است برای شما سوال به وجود بیاید ماگ سفری چیست؟ در واقع Travel mug که معنای لغوی آن ماگ سفری است به فلاسک های کوچک و جمع و جوری گفته می شود که شباهت زیادی به لیوان دارند. این ابتکار خلاقانه موجب شده تا افراد در محیط های کاری و سفر هم بتوانند از نوشیدنی های گرم مورد علاقه خود استفاده کنند. ممکن است تصور کنید که ماگ برقی هم شباهت زیادی به ماگ فلاسکی یا تراول ماگ دارد؛ اما در واقعیت این گونه نیست. چرا که ماگ های برقی به شکل مستقیم با نیروی برق می توانند نوشیدنی را گرم نگه دارند؛ اما ماگ فلاسکی به دلیل عایق بودن بدنه مانع خروج دما می شود و موارد استفاده از هر کدام از این دو، متفاوت می باشد.

 کاربرد تراول ماگ چیست؟

تراول ماگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این سوال مهم نیز در هنگام خرید این محصول برای شما ایجاد می شود. در واقع یافتن پاسخ این سوال که کاربرد تراول ماگ چیست به شما در انتخاب بهترین ماگ  کمک می کند. زیرا ماگ سفری نمونه های مختلفی دارد و در شرایط و مکان های گوناگون می توان از آن استفاده کرد. زیرا آسان بودن حمل و نقل این ماگ ها یکی از ویژگی ‌های خاص آن است.

کاربرد تراول ماگ چیست؟

در این بخش به بررسی کارایی تراول ماگ و دلیل محبوبیت آن می پردازیم:

  • برای تمامی فضاها و زمان هایی که فرصت کافی برای تهیه این نوشیدنی مورد علاقه خود را ندارید.
  • در زمان مطالعه و انجام کارهای روزمره و می توانید از فلاسک سفری برای رفع خستگی خود را به صرف یک فنجان قهوه داغ مهمان کنید.
  •  در هنگام سفر و به خصوص در حین رانندگی طولانی مدت می توانید از تراول ماگ برای نوشیدنی های سرد و گرم استفاده کنید.
  •  در هنگام رفتن به دل طبیعت و حتی کوهنوردی از تراول ماگ برای حمل آب خنک یا نوشیدنی گرم استفاده نمایید.

نحوه استفاده از تراول ماگ

با مراجعه به بازارهای عرضه و فروش مارک با تنوع بالایی از این محصول رو به رو می‌شوید که در کنار انواع تراول ماگ می توانید ماگ حرارتی را نیز مشاهده کنید که شکل ظاهری زیبایی دارند.معمولاً با مراجعه به وب سایت های آنلاین مانند مجموعه مستربوک امکان دسترسی به تنوع بالاتر از انواع ماگ برای شما میسر می گردد که متناسب با شرایط و سلیقه خود می توانید اقدام به خرید نمایید. اگر هنوز هم برایتان سوال است که تراول ماگ چیست؟ می توانید از کارشناسان این وب سایت ها اطلاعات کاربردی تری را به دست آورید. بهتر است در مورد نحوه استفاده از تراول ماگ، اطلاعات خود را کامل کنید، تا در هنگام خرید هیچ گونه ابهامی برای شما باقی نماند. می ‌دانیم که تراول ماگ به شکل یک لیوان بزرگ طراحی شده که از آن برای خوردن چای، قهوه و نوشیدنی های خنک استفاده می شود. اما نحوه استفاده از تراول ماگ با توجه به طراحی درب آن تغییر پیدا می کند که شامل موارد ذیل است:

تراول ماگ قفل دار

تراول ماگ های قفل دار که با باز و بسته کردن قفل امکان خوردن نوشیدنی آن فراهم می گردد و به دلیل داشتن یک واشر مناسب به هیچ عنوان نشتی ندارند.

تراول ماگ نی دار

تراول ماگ های نی دار محبوبیت بیشتری دارند و به دلیل استفاده از نی های سیلیکونی، کیفیت و دوام بالایی داشته و در طولانی مدت می تواند در سفر و حتی محل کار از آن استفاده کنید.

تراول ماگ دو طرفه

برخی از تراول ماگ ها به صورت دو طرفه به همراه نی و قفل طراحی شده ‌اند و فرد با هر کدام که راحت تر است، می تواند نوشیدنی خود را میل کند.

مزیت آشنایی با ماگ مسافرتی

تراول ماگ چیست؟ بهتر است قبل از آشنایی با ماگ مسافرتی و مزیت های آن با مفهوم کلی تراول ماگ آشنا گردید. در واقع لیوان هایی هستند که برای مدت طولانی می توانند دمای مایعات را حفظ کنند و در برابر سرمای شدید و گرمای زیاد مقاومت خوبی دارند. به همین دلیل در حجم های مختلف و طرح ها و مدل های متنوع به بازار ارائه می گردند.  در صورتی که به دنبال آشنایی با ماگ مسافرتی هستید، می توانید به وب سایت های آنلاین فعال در این حوزه مراجعه کنید و تنوع بالایی از این محصول را از لحاظ شکل ظاهری و ابعاد و اندازه و حتی نحوه کارکرد مشاهده نمایید و اطلاعات مورد نیاز در مورد هرکدام را به صورت مجزا دریافت کنید.  در هنگام مواجهه با محصولات جدید افراد به دنبال مزیت ‌های آن هستند تا توجیه خوبی برای خرید آن پیدا کنند. مزیت های تراول ماگ بسیار زیاد است و در صورت آشنایی کامل با آن، حتماً یک نمونه از آن را تهیه می کنید. به چند مورد آن در ادامه اشاره می کنیم:

راحتی در حمل و نقل

ماگ های دوجداره برای مصارف روزانه گزینه های خوبی هستند؛ چرا که به راحتی می توان آنها را حمل و نقل کرد و در سرویس حمل و نقلیه عمومی مانند مترو و اتوبوس بدون خطر می توانید آن را در دست گرفته و حتی در مواقع پیاده ‌روی نیز آن را به همراه داشته باشید.

حفظ دمای مایعات

از مهمترین مزیت های آن دو جداره بودن و حفظ دمای مایعات بدون نیاز به استفاده از انرژی است. برخی از این ماگ ها می توانند تا ۴ ساعت هم دمای مایعات را حفظ کنند.

تنوع در شکل ظاهری

تنوع در ظاهری موجب شده تا تمامی گروه های سنی از این محصول جدید استقبال کنند؛ چرا که در حال حاضر تنوع ماگ از لحاظ رنگبندی، جنس و حتی عایق بدنه ماگ زیاد است.نکته مهم اینکه مزیت های ماگ زیاد بوده و در صورت استفاده از تکنولوژی های بیشتر در روند تولید آن، این مزیت ها افزایش پیدا می ‌کند، تا جایی که به عنوان یکی از ابزارهای ضروری به شمار می ‌روند و در حال حاضر تهیه تراول ماگ یکی از ضروریات همه خانواده ها و افرادی که ساعات طولانی مشغول کار هستند می باشد.

بررسی جدیدترین مدل های تراول ماگ

در هنگام مراجعه به بازار و تمامی مراکز فروش به صورت آنلاین مانند مجموعه مستربوک افراد ترجیح می دهند تا جدیدترین مدل های تراول را مشاهده کرده و بر اساس شخصیت و نیاز خود بتوانند، این محصولات را تهیه کنند. چرا که گاهی اوقات شکل ظاهری هم تاثیر مستقیم بر روی انتخاب افراد می گذارد.

جدیدترین مدل های تراول ماگ

در این بخش به بررسی چند مورد از زیباترین تراول ماگ هایی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند می پردازیم:

تراول ماگ رنگین کمانی

این تراول ماگ دارای بدنه رنگین کمانی است و حس زیبایی به افراد می‌ دهد و برای افرادی مناسب است که سلیقه فانتزی دارند.

تراول ماگ با رنگ نئونی

رنگ های نئونی جزء محصولات ترند بازار هستند و انتخاب مناسبی برای افرادی است که به دنبال محصولات به روز و جدید و ساده می باشند.

 تراول ماگ با جنس مرمر

تراول ماگ با جنس مرمر برای افرادی مناسب است که به دنبال انتخاب های منحصر به فرد و مینیمال هستند.

 تراول ماگ مسی

تراول ماگ های فلزی طرفداران زیادی دارند، اما رنگ زیبای مس ظاهر آن را زیباتر و جذاب تر کرده و افراد بیشتری ترجیح می دهند تا در میان نمونه های فلزی تراول ماگ مسی را انتخاب کنند.

ماگ سفری هوشمند

یکی از نمونه های جدیدی که به تازگی وارد بازار شده ماگ سفری هوشمند است که قابلیت های متفاوت تری نسبت به نمونه های قبلی دارد. این ماگ ضمن حفظ دمای نوشیدنی می تواند اندازه دما را هم نمایش دهد و در برخی از مدل ها، مقدار کالری قرار گرفته در نوشیدنی را نیز تعیین می کند و با مشخص کردن حجم مایع درون ماگ خیال شما را از نوشیدن مایعات به اندازه کافی راحت می کند.

فرق تراول ماگ و فلاسک

فرق تراول ماگ و فلاسک

گاهی اوقات جایگزین کردن محصولات جدید با محصولات قدیمی افراد را به فکر وا می دارد که فرق این دو محصول با یکدیگر چیست؟ و در حال حاضر این سوال که فرق تراول ماگ و فلاسک در چیست؟ برای بسیاری از افراد که قصد خرید تراول ماگ را دارند ایجاد می شود. برای درک بهتر تفاوت تراول ماگ و فلاسک نیاز است که به شکل کامل این دو را بشناسید و سپس اقدام به بررسی ویژگی ها و مزیت های هرکدام نمایید، تا در نهایت با مشخص شدن فرق تراول ماگ و فلاسک بتوانید مناسب ترین گزینه را برای خود تهیه کنید. در ادامه به برخی از تفاوت های میان تراول ماگ و فلاسک می پردازیم:

مدت زمان نگهداری دما

ماگ ها در بهترین حالت بین ۴ تا ۸ ساعت می توانند دمای نوشیدنی را حفظ کنند، اما فلاسک ها از ۴ ساعت تا ۲۴ ساعت می تواند دما را کاملا نگه دارند.

گنجایش مایعات

فلاکس ها از نیم لیتر تا یک و نیم لیتر و گاهاً بیشتر ظرفیت دارند؛ اما ماگ ها حداقل یک لیوان و حداکثر یک لیوان و نیم گنجایش دارند.

شکل ظاهری

از لحاظ شکل ظاهری فلاسک معمولاً ظاهری ساده و معمولی دارند؛ اما تراول ماگ ها با طراحی های زیباتری تولید می شوند. نسل جوان علاقه بیشتری به طرح های خاص تراول ماگ پیدا کرده ‌اند.

قابلیت حمل

برای حمل و نقل فلاسک نیاز است که فضای بیشتری را به آن اختصاص دهید، اما تراول ماگ ابعاد کوچکی دارد و در کیف دستی هم جای می گیرد و حتی می توانید درون دست آن را در فضای باز و طبیعت جابجا کنید.

نکات مهم برای خرید ماگ سفری

خرید ماگ سفری

اگر پاسخ مناسبی برای این سوال که تراول ماگ چیست؟ یافتید بهتر است در هنگام خرید ماگ سفری توجه و دقت بیشتری داشته باشید، زیرا تنوع این محصول در بازار زیاد است و ممکن است با وسوسه محصول غیر کاربردی تهیه کنید. قبل از اقدام به خرید نهایی چند نکته مهم را بررسی کنید، تا خرید بهتری داشته باشید، از مهمترین نکات قبل از خرید تراول ماگ می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

نحوه استفاده از تراول ماگ

نحوه استفاده از تراول ماگ به صورت نی، لیوانی و به شکل قفل دار یکی از نکات مهم است که با توجه به سلیقه و شرایط استفاده از آن می توانید انتخاب کنید.

قابل شستشو بودن تراول ماگ

تراول ماگ به دلیل استفاده مکرر باید به راحتی قابلیت شستشو داشته باشد و در صورت نیاز بتوانید با دست تمام قسمت های آن را تمیز کنید.

ابعاد و اندازه

ابعاد و اندازه از موارد بسیار مهمی است که بر اساس سلیقه خود و تمایل به نوشیدن حجم مشخصی از مایعات می توانید ماگ را انتخاب کنید.

جنس ماگ

ماگ ها در تنوع بالایی از لحاظ جنس تولید می شوند که در حال حاضر انواع ماگ سفالی، ماگ سرامیکی، ماگ شیشه ای و ماگ استیل به شکل عایق در بازار وجود دارند و می توانید بر اساس شرایط استفاده و حتی سلیقه شخصی خود اقدام به انتخاب کنید.

نداشتن نشتی درب

درب تراول ماگ باید یک قفل محکم داشته باشد، تا در هنگام قرار گرفتن در داخل کیف بدون نشتی بتوانید آن را جا به‌ جا کنید، تا هم حرارت نوشیدنی حفظ شده و هم نشتی آن آسیبی به کیف و سایر لوازم اطراف آن وارد نکند.

عایق بندی مناسب

فرقی نمی ‌کند که تراول را از چه جنسی انتخاب می کنید، در هر صورت باید بدنه آن عایق بندی مناسبی داشته باشد، تا با حفظ دمای اولیه نوشیدنی، شرایط خوبی برای استفاده از مایعات را ایجاد کند.

در کنار تمام نکات ارائه شده در این بخش، انتخاب یک مجموعه معتبر هم برای خرید ماگ سفری ضرورت پیدا می ‌کند. در حال حاضر مجموعه مستربوک یکی از بهترین وب سایت های آنلاین است که شرایط ارائه خدمات خود به اقصی نقاط کشور را فراهم کرده است. با عرضه مناسب ‌ترین قیمت موجب شده تا خریداران با خیال راحت تر در میان تنوع بالای ماگ محصول مورد نیاز خود را جستجو کنند.

سوالات متداول

تراول ماگ چیست؟

تراول ماگ در واقع همان فلاسک سفری است که بدنه ایی عایق بندی شده دارد و تا مدت مشخصی می تواند دمای مایعات را چه به صورت گرم و چه به صورت سرد حفظ کند.

قیمت ماگ سفری چگونه مشخص می شود؟

قیمت ماگ سفری به عوامل زیادی ارتباط دارد که مهمترین آنها برند سازنده ابعاد و اندازه مال و مدت زمان نگهداری دما است

چگونه ماگ فلاسکی دما را حفظ می کند.

تمام بدنه ماگ فلاسکی یا ماگ سفری عایق بندی شده است و اجازه ورود هوا به فضای داخل را نمی دهد، به همین جهت حرکت و جنب و جوش مولکول های مایع کاهش پیدا می کند و نمی توانند دمای خود را از دست بدهند.

کاربرد تراول ماگ چیه؟

کاربرد تراول ماگ بسیار گسترده بوده و از بچه های هفت ساله تا همه بزرگسالان می توانند از ماگ استفاده کنند.

بهترین جنس تراول ماگ ها کدام است؟

در میان متریال های متنوعی که برای تولید تراول ماگ مورد استفاده قرار گرفته، تراول ماگ های فلزی که از جنس استیل ضدزنگ هستند، به عنوان بهترین نمونه ها شناخته می شوند. چرا که آب بندی بهتری داشته و برای طولانی مدت می تواند دما را حفظ کند.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *