مجله مستربوک

بازی های جالب در خانه

بازی های جالب در خانه موجب می شود تا در زمان هایی که افراد به واسطه مهمانی و دورهمی ها در محیط منزل حضور دارند، اوقات فراغت خود را به بهترین شکل سپری کنند. آشنایی با بازی های جالب گروهی در خانه موجب می شود تا هم کودکان و هم بزرگسالان در کنار یکدیگر اوقات خود را به بهترین شکل سپری کرده شادی و نشاط زیادی را تجربه کنند. برای تهیه انواع بازی های خانگی و دریافت آموزش بازی جالب در خانه می توانید از کارشناسان مستربوک کمک بگیرید.

آشنایی با بازی های جالب در خانه

آشنایی با بازی های خانگی دو نفره یا چند نفره هم موجب می ‌شود تا در ایام تعطیلات بدون استفاده از فضای مجازی اوقات فراغت خوبی را داشته باشید. گاهی اوقات می توانید با خرید بردگیم های معروف، بازی های هیجان انگیز و فکری خاصی را نیز انجام بدهید.  از اونجایی که بازی جزء اصلی زندگی بوده و بسیاری از روزهای زیبا و به یاد ماندنی را بازی های ایجاد می کنند، می توانید با انتخاب بهترین بردگیم ها که در ژانرهای مختلف فکری، خلاقانه، هیجان انگیز و موارد مختلف دیگر ارائه می گردند، برای جذابیت مهمانی ها و دورهمی های خود بیافزایید. برای اینکه با کمترین چالش در هنگام خرید بازی های مختلف مواجه شوید، مجموعه مستربوک انتخاب مناسب تری است. چرا که قبل از خرید مشاوره های تخصصی در مورد هر بازی و رنج سنی آن به شما ارائه می دهد.

شناخت انواع بازی های جالب در خانه کمک می کند تا در خانه های آپارتمانی هم بتوانید اوقات هیجان‌انگیزی برای خود و فرزندانتان و همچنین مهمانان و اعضای فامیل به وجود بیاورید. در ادامه به معرفی انواع بازی های خانگی مناسب برای گروه های سنی مختلف و سلایق متفاوت می پردازیم.

بازی های خانوادگی

بازی های جالب در خانه بدون وسایل

بسیاری از مواقع که اعضای خانواده در کنار یکدیگر جمع می شوند به دنبال پیدا کردن بازی های خانوادگی ساده هستند تا همه افراد بتوانند در آن شرکت کنند. در چنین مواقعی هم بازی های جالب در خانه بدون وسایل وجود دارد که کافیست کمی خلاقیت داشته باشید.

در این بخش به معرفی انواع بازی های خانگی بدون نیاز به وسایل می پردازیم:

  • بازی با حس لامسه
  • پیدا کردن تفاوت ها
  • بله و نه معکوس
  • جمله سازی
  • مشاعره

بازی های خانگی دو نفره بدون وسیله

بازی های آموزشی و فکری می ‌توانند مهمانی های خانوادگی و جمع های کوچک را شیرین تر کرده تا حوصله افراد سر نرود. بازی های خانگی دو نفره بدون وسیله بسیار زیادی وجود دارند که افراد بدون استفاده از گوشی ‌های تلفن همراه و گشت و گذار در شبکه‌ های اجتماعی می ‌توانند با یکدیگر وقت بگذرانند. امروزه که اکثر اعضای خانواده تمام طول روز را در بیرون از خانه کار می کنند، برای در کنار هم بودن نیاز به سرگرمی دارند. بازی دو نفره خانگی یک راه حل مناسب و کاربردی برای این افراد است.برای انتخاب های بهتر و بیشتر در ادامه بازی های جالب در خانه دونفره را بررسی می کنیم:

جرات یا حقیقت

جرات یا حقیقت از بهترین بازی های دونفره است که بدون نیاز به هیچ وسیله ای می تواند مدت زمان زیادی افراد را سرگرم کند.

رنگین کمان احساس

بازی با استفاده از چند بسته شکلات رنگی یا وسایل دیگر می توانید با مشخص کردن هر رنگ برای احساس خاصی بازی متفاوتی را انجام بدهید.

بازی بله و نه معکوس

بازی بله نه معکوس که به تمرکز بالا نیاز دارد، جزء بازی های هیجان انگیز و نشاط آور دو نفره قرار می گیرد.

انتخاب یک بازی دو نفره در خانه که بدون ایجاد سر و صدا اضافی برای همسایه ها و دیگر اعضای خانواده انجام شود، همیشه مورد توجه و علاقه خانواده ها قرار می گیرد. غیر از مواردی که در اینجا ذکر شد، می توانید با تهیه انواع بردگیم ها تجربه متفاوتی از بازی کردن در خانه را به دست آورید. اگر برای شما هم سوال است که بردگیم چیست؟ در یک توضیح کوتاه باید بگویم که بردگیم جزء بازی های رومیزی جدید و پرطرفدار است و باید از مراکز معتبر آن را تهیه کنید.

بازی های آموزشی برای کودکان دبستانی

علاقه مند کردن کودکان به آموزش و یادگیری مسائل مهم کاری بسیار سخت و چالش برانگیز است. اما با شناخت برخی از بازی های آموزشی برای کودکان دبستانی در خانه تا حد زیادی می توانید این پروسه مهم را به آسانی طی کنید.بهتر است در هنگام انتخاب بازی های آموزشی متناسب با پایه تحصیلی کودکان انتخاب های بهتری انجام بدهید. تا نتایج مثبت آن را با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر دریافت کنید. برای آسان تر شدن کار شما، در ادامه به بررسی بازی های جالب در خانه برای کودکان می پردازیم:

بازی کلمات ممنوعه

در این بازی باید یک کلمه را انتخاب کنید و از دانش آموز بخواهید بدون اشاره کردن به این کلمه در مورد یک موضوع خاص صحبت کند.

بازی به خاطر سپاری

بازی به خاطر سپاری برای تقویت مهارت ذهنی کاربرد دارد و به طور غیر مستقیم بر روی یادگیری تأثیر می گذارد. در صورتی که به دنبال یک بازی جالب در خانه هستید این بازی می ‌تواند انتخاب مناسبی باشد. چرا که با قرار دادن چندین شی بر روی میز، کودک باید محل قرارگیری و اشیا را به خاطر بسپارد و با جابجا کردن اشیا یا حذف برخی از آنها کودک باید تمام این موارد را به خاطر بیاورد.

کاغذ بازی و اوریگامی

بازی های زیادی با چندین ورق ساده انجام می شد که ساخت قایق بادی، موشک، قورباغه جهنده، نمکدان و بسیاری از موارد دیگر تا مدت زمان طولانی بچه ها را سرگرم می کرد، اما جدیداً روش های بازی های کاغذی پیشرفت کرده و اوریگامی جذابیت بیشتری دارد.

بازی نمکدان

بازی های تک نفره در خانه برای نوجوانان

یکی از دغدغه های همیشگی پدر و مادر ها سرگرم کردن نوجوانان در خانه است. چرا که در صورت پیدا نکردن یک بازی مناسب، ممکن است اوقات فراغت خود را در بیرون از خانه سپری کنند. در حال حاضر بازی های تک نفره در خانه برای نوجوانان در تنوع بسیار بالایی طراحی شده اند که برخی از این بازی ها برای پسران و برخی برای دختران جذابیت بیشتری دارند. البته بازی هایی هم هستند که برای هر دو گروه دختر و پسر مناسب و کاربردی است.انتخاب بازی تک نفره می تواند از جذاب ‌ترین تصمیماتی باشد که افراد می توانند برای طی کردن روزهای تعطیلات و یا دوران قرنطینه بگیرند. در صورت دریافت آموزش بازی جالب در خانه به طور دقیق و کامل با انتخاب هر نوع بازی امکان سپری کردن اوقات فراغت به بهترین شکل، فراهم می شود.

در این بخش به بررسی انواع بازی های تک نفره در خانه برای نوجوانان می پردازیم:

بازی تک نفره خروج ماشین

این بازی تک نفره جزء معروف ترین بردگیم ها هست که تأثیر مستقیم بر روی فعالیت ذهنیه نوجوانان و کودکان دارد.

بازی رومیزی فرایدی

این بازی داستان گیر افتادن در یک جزیره دور افتاده است که با کارت های مختلف و کمک گرفتن از آقای رابینسون کروزو می توانید از مخمصه نجات پیدا کنید.

بازی جورچین دومینو

یکی از بازی های جذاب و مهیج است که نه تنها نوجوانان و بلکه بزرگسالان نیز به آن علاقه مند هستند و تمرکز کردن برای چیدمان های خاص دومینو سبب افزایش مهارت های ریاضی و هوش فضایی  نوجوانان می شود.

دومینو

بازی اسمارت گیمز

در این بازی باید دیوارهای یک معبد را به قدری جابجا کنند که راه خروج پیدا شود، این بازی سبب افزایش تمرکز خلاقیت و رشد و تفکر استراتژیک نوجوانان می شود. این بازی تک نفره به‌خوبی ذهن نوجوان را درگیر کرده و آنها را برای چالش های بزرگتر آماده می کند.

مزایای بازی در خانه برای کودکان

کودکان و نوجوانان، اوقات زیادی را در خانه سپری می ‌کنند که در صورت دریافت آموزش بازی جالب در خانه می توانند اوقات خود را به شکل بهتری سپری کرده و با یاد گرفتن برخی از مسائل آموزشی از زمان خود ارزشمند تر استفاده کنند. در این بخش به بررسی مزایای بازی در خانه برای کودکان و حتی بزرگتر ها می پردازیم:

کودکان در حال بازی

بهبود مهارت های تحصیلی کودک

بازی های زیادی برای بهبود مهارت های تحصیلی کودکان و نوجوانان وجود دارد؛ چرا که این بازی ها می‌ تواند بر روی مهارت های ذهنی آنها تأثیرات مثبت ایجاد کند.

آشنایی با دنیای علم

استفاده کردن از بازی های آموزشی ضمن سنجش استعداد کودکان و نوجوانان می توانند به آنها در یادگیری علم نیز کمک کند.

آموزش برای حل مسائل به درستی

انواع بازی های مختلف وجود دارند که با انجام آنها قوه تخیل کودکان تقویت شده و با تقویت مهارت های فکری می توانند در آینده مسائل گوناگون را به درستی حل کنند.

کشف دنیای اطراف

برخی از بازی ها به دلیل داشتن تعداد قطعات بیشتر کنجکاوی کودکان را افزایش می‌دهد و با بررسی دقیق هر کدام از قطعات، کودک می تواند ارتباط بهتری بین چشم و دست خود ایجاد کند.

پرورش قدرت تحلیل

در بسیاری از بازی ها که بر پایه داستان و شعر بنا می شوند، کودک باید مسائل را تحلیل کند و برای گذشتن از برخی مراحل نیاز به حل معماهای مختلف دارد. این بازی ها به تقویت حافظه، افزایش قدرت تفکر و افزایش توانایی ‌های شناختی کمک می کند.

افزایش آرامش اعصاب

انجام دادن بازی های آموزشی موجب می ‌شود تا استرس کودکان و نوجوانان کاملا تخلیه شده و آرامش اعصاب آنها بیشتر می شود.

سوالات متداول

بازی های جالب در خانه بدون وسایل کدامند؟

بازی های جالبی که در خانه می توانند اوقات فراغت را پر کنند، بسیار زیاد بوده که از مهمترین آنها می توان به نقطه بازی، اسم فامیل، گل یا پوچ بازی، دوز بازی، حدس بزن و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

بازی های هیجان انگیز در خانه کدامند؟

با شنیدن کلمه هیجان انگیز، به یاد بازی مافیا می افتید و البته بازی های دیگری مانند پانتومیم، شاه دزد وزیر هم هیجان زیاد ایجاد می کنند.

مزیت بازی های خانگی چیست؟

آشنایی با بازی های جالب گروهی در خانه علاوه بر سرگرمی می تواند رقابت سالم را نیز به اعضای خانواده یاد بدهد. همچنین بسیاری از نکات آموزشی را در خلال بازی به کودکان و نوجوانان یاد می دهند.

آیا بازی های خانگی دو نفره هم وجود دارد؟

بازی های خانگی دو نفره بدون وسیله وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به گل یا پوچ، بازی دوز و بسیاری از بازی‌ های دیگر اشاره کرد.

بهترین بردگیم ها را از کجا بخریم؟

مجموعه مستربوک از معتبرترین مراکز ارائه دهنده انواع بردگیم های خانوادگی و گروهی است.

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *