ورود به حساب کاربری

هنوز اکانت ندارید؟ از اینجا ثبت نام کنید

منو

کمدی الهی (3جلدی)

10027383

220,000 تومان

22,000 تومان تخفیف

198,000 تومان

22,000 تومان تخفیف

توضیح

هر گاه صحبتی از بهترین اثار ادبی جهان می شود بی شک یکی از نام هایی که با مواجه می شویم دانته و کتاب کمدی الهی است.

بلاشک کتاب کمدی الهی دانته که شامل سه بخش به نام های دوزخ ،برزخ و بهشت است بعنوان مهمترین اثر ادبی جهان شناخته می شود. اما چرا این کتاب ها و مخصوصا دوزخ انقدر حائز اهمیت است که در طول این سالیان، جایگاهی عظیم پیدا کرده است؟

سوای تمام شاهکارهای ادبی و لفظی که این اثر را فوق العاده خواندنی کرده، دیدگاه و دید تازه ی دانته از مسائلی که تا کنون هیچ فردی در طول تاریخ از آن ها اطلاع نداشته، سوای اشارات جزئی کتب دینی، این کتاب و دانته را به جایگاهی رفیع در طول تاریخ رسانده است.

نویسنده این کتاب یعنی دانته آلیگیری شاعری اهل ایتالیا بود که در اواخر عمر خود کتابی به رشته تحریر درآورد که توجه تمام دنیا را به خود جلب کردهمان طور که از اسم کتب مشخص است، داستان این کتاب درباره ی سفر خیالی دانته به دوزخ ،برزخ و پس از آن به بهشت است.

دانته در این اثر مظهر نوع انسان است با تمام محدودیت های انسانی که به همراه راهنمای خود ویرژیل (شاعر نامی  ایتالیایی زبان پیش از دانته) که با او تا آخر جهنم و قسمتی از برزخ همراه است. ویرژیل نیز نماد عقل انسانی است که با راهنمایی هایش دانته را در این سفر همراهی می کند.

اثر کمدی الهی و بالاخص دوزخ انقدر مهم و تاثیرگذار بوده که به گفته ی الکساندر ماسرون استاد زبان و ادبیات ایتالیایی دانشگاه پاریس تا کنون بر ۴۷۲۰ مصرع دوزخ دانته، نزدیک به صد هزارتفسیر ، شرح و تحقیق بصورت کتاب ها، رسالات، مجموعه ها و مقالات تحقیقی به زبان های مختلف جهان نوشته شده است.

طبق گفته استاد الکساندر ماسرون، تا به امروز نزدیک به ده هزار جلد کتاب درباره ی دانته و کمدی الهی منتشر شده و روی هم رفته قریب به هشتصد ترجمه مختلف از این اثر صورت گرفته و تنها از این کتاب در زبان انگلیسی بیش از صد ترجمه جداگانه منتشر شده است.

اما چرا باید این کتاب (بالاخص دوزخ) را بخوانیم؟

  • آیا موردی مهم در این کتاب هست که باید آن را بدانیم؟
  • آیا این کتاب قرار است حقایقی را برایمان آشکار کند که هیچکس تصورش را هم نمیکرد؟
  • آیا دلیلی دارد که تمام افراد موفق دنیا این کتاب را حتما باید خوانده شوند؟

تغییر نگرش در دید معمولی نسبت به مسائل مختلف، از جمله مسائل روزمره و همچنین مسائل پیش پا افتاده و دشوار زندگی، همواره باعث ایجاد انگیزه و به دنبال آن راه های جدید برای رسیدن به موفقیت می شود.

پس تغییر نگرش و داشتن دید مثبت در مسائل از نکاتی است که برای رسیدن به موفقیت باید به ان توجه داشت. به همین منظور دانته با سفر خیالی(!) خود به دوزخ، سپس برزخ و سرانجام به بهشت میخواهد آنچه را که در زندگی عادی و روزمره مان از کنار آن بی توجه عبور میکنیم را با دنیای تخیلی خویش به ما بفهماند.

یکی از مهم ترین چیزهایی که دانته رد این کتاب میخواهد خواننده پس از خواندن سفرنامه اولش، یعنی سفرش به برزخ بداند نقش نگرش افراد پیرامون مسائل روزمره است؛

برای مثال از نقش تغییر نگرش و نگرش مثبت در زندگی می توان به نکات قابل توجه زیر اشاره کرد :

با نگرش مثبت می توانید شادی، موفقیت، سلامت و روابط خوب را به زندگی خود جذب کنید.

زمانی که مثبت باشید از نیروی شگفت انگیزی برای جذب شادی، موفقیت، سلامت و روابط خوب برخوردار خواهید بود.

به هر آنچه که به داشتن آن امید دارید خواهید رسید.

لحظه ای که فکری در وجود ما نفوذ کند، مغز ما برای عملی کردن آن شروع به فعالیت و اقدام می کند.
پس هرچه بیشتر درباره موفقیت فکر کنید ، شانس شما برای رسیدن به پیروزی بیشتر خواهد شد.

از دیگر چیزهایی که دانته میخواهند خواننده در سفرش به برزخ درک کند، اهمیت مثبت اندیشی است.

«تفکر مثبت مسری ست

مردم دوست دارند با افراد مثبت معاشرت کنند.

دقت کردید بعد از شرکت درسمیناری که سخنران آن مثبت است چقدر انگیزه و شور و اشتیاق شما افزایش می یابد؟

احساس می کنید هیچ چیز غیرممکن نیست.

این احساس انرژی خاصی ست که آن سخنران الهام بخش به شما انتقال داده است.

اگر بتوانید این انرژی را همیشه با خود داشته باشید، افراد بیشتری علاقه مند به بودن در کنار شما خواهند بود و به همین دلیل، فرصت های بی نظیر یکی پس از دیگری در مقابل شما پدیدار خواهند شد.

 

دانته در سفرش پس از گذشت از دوزخ و رسیدن به بهشت، میخواهد یکی از مهم ترین قوانین دنیای پیرامون را به زیبا ترین شکل ممکن به خواننده گوشزد کنید؛

«جسم تان توسط مغز کنترل می شود

اگر ذهن شما مثبت فکر کند، همین انرژی به جسم شما نیز تابیده می شود. .

مطالعات و تحقیقات بسیاری به دفعات این موضوع را ثابت کرده اند که احتمال ابتلا به بیماری و درد در افراد منفی بیش از افراد مثبت است.

بهتر است که این تساوی با معنی را همیشه به یاد داشته باشید :

نگرش مثبت = سلامت بیشتر

نگرش مثبت اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

هنگامی که درباره خود و توانایی هایتان نگرشی منفی داشته باشید اعتماد به نفس تان کم می شود و کاهش اعتماد به نفس یکی از دلایلی ست که احتمال شکست افراد را دو چندان می کند.

از این رو خواندن کتاب کمدی الهی که به جرئت می توان گفت در این زمینه بزرگترین اثر هنری تاریخ است خالی از لطف نیست و حتی می توان گفت خواندنش الزامیست زیرا دانته با تغییر نگرش و دیدی تازه توانست اثری خلق کند تا برای همیشه جز برترین اثار ادبی جهان  قرار بگیرد.

پس اگر دوست دارید از تخیل مردی آگاه شوید که تمام دنیا او را تحسین میکنند و عده ای سفر خیالی اش را به دنیای پس از مرگ واقعی میدانند، این کتاب همان چیزی است که باید بخوانید

اگر میخواهید این کتاب را بخوانید، میتوانید از ایـنجـا فقط سفر برزخ دانته را دانلود کنید.

اما توصیه میکنیم نسخه کاملکتاب را از کتابفروشی ها تهیه کنید و با خریدن آن فرهنگ کتابخوانی و کتابخریدن را ترویج دهید.

 

فروشگاه آنلاین مـِستربـوک

ویژگی‌ها

سال انتشار 1396
شابک 9786005026429
نویسنده دانته آلیگیری
ناشر کتاب پارسه

نظرات کاربران

نوشتن نقد و نظر

محصولات بازدید شده